_DSC5029

5 listopada w Świdnicy odbyło się wydarzenie organizowane w ramach projektu “Lokalne Partnerstwa Niskoemisyjne”, mające na celu przybliżenie zagadnienia niskiej emisji oraz wagi problemu, jakie pociągają za sobą szkodliwe substancje, które za naszym udziałem trafiają do atmosfery. Mieszkańcy skorzystali z porad naszych ekspertów w zakresie budownictwa energooszczędnego, fotowoltaiki, systemów grzewczych i wentylacyjnych oraz odnawialnych źródeł energii. Odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, całe rodziny z dziećmi i uczestnicy 2. RST Półmaratonu Świdnickiego oraz liczni kibice. Zapraszamy na fotorelację.

Uśmiechy rozdawały Justyna, Aga i Gosia z OgraniczEmisje.pl a mistrzami drugiego planu są Ania i Ryszard, którzy w barze tlenowym pomagali wziąć głęboki i zdrowy oddech.

Skutki szkodliwej niskiej emisji i smogu mogli poznać uczniowie z ZSB-E w Świdnicy.

Wykład przy demonstracyjnym panelu fotowoltaicznym.

 Infokiosk prezentował kursy e-learningowe o niskiej emisji dostępne też na PLATFORMIE.


Frekwencja dopisała :)

Od rana wzbudzaliśmy zainteresowanie :)

Przy modelu domu w 3D chętni mogli dowiedzieć się więcej na temat budownictwa energooszczędnego.

Zachęcamy, nagłaśniamy :)

Dotleniamy się podczas tlenoterapii – dla niektórych chwila relaksu, dla innych eksperyment. “Koktajl tlenowy” to czysty, życiodajny tlen i czysty zysk dla organizmu, m.in. dotlenia mięsień sercowy, poprawia układ krążenia, wzmacnia system odpornościowy, odtruwa organizm, pomaga odzyskać energię i urodę, podnosi wydolność organizmu

Ekopojazdy były u nas mile widziane i nagradzane :)

W strefie porad gościliśmy także zaciekawione urządzeniami OZE dzieci.

Testowanie mikroturbiny wiatrowej.

Eko zagadki i pogawędka na temat odpowiedzialności za jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy oraz dobrych nawyków, które możemy stosować w naszych domach. Nawet najmłodsi mogli wyrazić swoje poparcie dla czystego powietrza i pokazać dobre nawyki, takie jak ograniczenie szkodliwej emisji spalin samochodowych poprzez korzystanie z transportu publicznego, jazdę na rowerze,  spacery.

Dzieci wykazały się zaskakująco dużą wiedzą na temat smogu i sposobów ochrony powietrza.

_DSC4755

Dzieci przed biegiem – szybcy i uśmiechnięci :)

_DSC4968

Meta 2 RST Półmaratonu Świdnickiego.

14971384_1297716170270958_1128641423_n

Fantastyczne hasła kibiców :)

_DSC4437

Po lewej: Dobry nawyk w postaci jazdy na rowerze – zadeklarowany. Po prawej: Adelka – najmłodsza uczestniczka eventu :)