_DSC2399

18 września w Świdnicy w woj. lubuskim w malowniczym miejscu przy Zalewie Świdnickim odbyło się wydarzenie organizowane w ramach projektu “Lokalne Partnerstwa Niskoemisyjne”, mające na celu przybliżenie zagadnienia niskiej emisji oraz wagi problemu, jakie pociągają za sobą szkodliwe substancje, które za naszym udziałem trafiają do atmosfery. Zapraszamy na fotorelację z biegu oraz atrakcji towarzyszących.

_DSC2296

Zapisy na bieg pod hasłem “Nie truj! Biegnij!”.

_DSC2410

Dzieci przed biegiem w oczekiwaniu na numery startowe.

_DSC2380

W oczekiwaniu na kolejny start.

_DSC2428

Wystartowali wzdłuż Alei Lipowej, posadzonej przez lokalną społeczność w ubiegłym roku.

_DSC2457
Na zwycięzców czekały medale, mierniki jakości powietrza i dyplomy, a dla wszystkich biegaczy przygotowano upominki, wodę i witaminy.

_DSC2340

Zacięta walka dorosłych w biegu sztafetowym.

_DSC2320

W biegu wzięły również udział młodzież i dzieci.

_DSC2391

Wręczenie medali i gratulacje.

_DSC2495

Eko zagadki i pogawędka na temat odpowiedzialności za jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy oraz dobrych nawyków, które możemy stosować w naszych domach. Dzieci wykazały się zaskakująco dużą wiedzą, nawet w temacie urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii.

_DSC2509

Nawet najmłodsi mogli wyrazić swoje poparcie dla czystego powietrza i pokazać dobre nawyki, takie jak ograniczenie szkodliwej emisji spalin samochodowych poprzez korzystanie z transportu publicznego, jazdę na rowerze, czy spacery.

_DSC2544

Zainteresowaniem cieszył się model eko domu w 3D i urządzenia OZE – mikroturbina wiatrowa oraz panel fotowoltaiczny.

20160918_124834

Tlenoterapia w barze tlenowym. Pani Ania serwowała “koktajl tlenowy”, bo czysty, życiodajny tlen to czysty zysk dla organizmu, m.in. dotlenia mięsień sercowy, poprawia układ krążenia, wzmacnia system odpornościowy, odtruwa organizm, pomaga odzyskać energię i urodę, podnosi wydolność organizmu.

_DSC2542

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia i do zobaczenia na kolejnych akcjach na rzecz ochrony jakości powietrza, które planujemy dla Was w najbliższym czasie.

_DSC2470